משפצים בקרוב את הבית? ריכזנו עברוכם טיפים חשובים

שיפוץ הבית הוא פרויקט שכרוך בעלויות גבוהות ולא מעט ציפיות. איך מסיימים אותו בהצלחה בלי להתפשר על התוצאות?

כמעט כל מי ששקל לשפץ את הבית, נתקל בסיפורי אימה על תהליכי שיפוץ שהסתיימו מעט שונה מהמצופה. מכיוון שכל שיפוץ בא יד ביד עם הוצאה כספית גדולה וחזון מסוים, כשהתוצאות לא נראות כמו שחשבנו זה מוביל לאכזבה גדולה. לעתים מגיעות יחד איתה גם הוצאות לא מתוכננות נוספות, במטרה למזער נזקים. האם יש דרך להימנע מעוגמת הנפש ולהגדיל את הסיכוי לקבל בדיוק את מה שחלמנו עליו? אלה כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע ליעד:

  1. חשבו קדימה – החיים הם דינאמיים, ועבודת שיפוץ מקיפה צריכה לשרת אתכם למשך זמן רב. מסיבה זו, הימנעו מלחשוב רק על התוכניות הקרובות שלכם ונסו לתכנן בדרך שתאפשר לכם ליהנות מהתוצאות גם בעתיד. זוגות צעירים לדוגמה, יכולים לשפץ בצורה שתאפשר לחדר העבודה להפוך לחדר ילדים בשלב מאוחר יותר. 
  2. השקיעו על הדמיות אדריכליות – כדי להיות בטוחים שמה שתכננו הולך להיראות כמו שחשבנו, מומלץ מאוד להזמין הדמיות אדריכליות. מדובר בדרך להקים לתחייה את השרטוטים של בעלי המקצוע, שלרוב המשפצים עשויים להיראות לא ברורים במיוחד. הדמיות אדריכליות הן הדמיות תלת ממד שממחישות טוב יותר את הבית העתידי, ולכן מאפשרות למנוע טעויות ועוזרות לחסוך כסף בטווח הארוך. אם לפני כן הרגשתם שבעלי המקצוע שלכם מדברים בשפה שונה ומשתשים במונחים לא ברורים, הדמיות אדריכליות יכולות לאפשר לכם להבין למה הם מתכוונים. 
שיפוץ
תהפכו את שיפוץ הבית לחוויה
  1. מדדו שוב – האם אתם יודעים מה גודל החלל שאתם עומדים לשפץ, מה גובה התקרה והיכן בדיוק נמצאות נקודות התאורה? אל תסתמכו על מסמכים ישנים שמצויים ברשותכם, וקראו למודד מקצועי שיוודא את הנתונים העדכניים. ייתכן מאוד שעבודות שנעשו בחלל לאורך השנים שינו אותו, ואתם לא רוצים לגלות רק בדיעבד שמסרתם נתונים שגויים.
  2. זכרו שהפרטים הקטנים עושים את ההבדל – התעקשו לקבל מידע מלא ופירוט אודות הכמויות של כל רכיב והפעולות שיבוצעו בכל שלב בהצעת המחיר שאתם מקבלים. רבים מגלים רק בשלב מאוחר מדי שעליהם לשלם על אינספור תוספות שהם לא לקחו בחשבון, רק משום שמיהרו לקחת הצעת מחיר מסוימת. ודאו שאתם לא מפספסים עלויות מסוימות, ובדקו שאין לכם שאלות נוספות טרם אישור ההצעה. 
סרט מדידה
עדיף מדידה אחת יותר מידי
  1. אל תשכחו את לוח הזמנים – על תחילת השיפוצים כולנו מקבלים עדכון מדויק, ויודעים מתי צריך להתחיל לארוז ולארגן. תאריך הסיום שלהם לעומת זאת, עשוי להישאר עמום בחלק מהמקרים. תכנון הדמיות אדריכליות, מדידה מדויקת ומעקב אחרי כל שלב בתהליך, יעזרו לכם למנוע כמה אתגרי לו"ז נפוצים ולכן יפחיתו את הסיכוי לעיכובים. יחד עם זאת, אל תשכחו לדבר ולוודא את מועד הסיום המוערך. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *